De etappecoefficient deelt het aantal etappes dat een land heeft gewonnen door het aantal deelnemers dat per land sinds 1935 aan de Vuelta heeft deelgenomen: zo ontstaat een maatstaf voor succes.

Vuelta a Espana: Ranglijst Landen naar Etappecoëfficiënt




NrLandAantal DeelnemersAantal EtappesEtappes/Deelnemers
1 Oezbekistan561,2
2 Ierland32220,688
3 Groot-Brittanië92290,315
4 Slowakije1750,294
5 Sovjetunie (tot '89)410,25
6 Belgie9482180,23
7 Duitsland303690,228
8 Nederland5371090,203
9 Zwitserland185320,173
10 Tsjechie3250,156
11 Spanje35845380,15
12 Italie12311780,145
13 Argentinie1420,143
14 Venezuela710,143
15 Denemarken107150,14
16 Frankrijk9091220,134
17 Noorwegen3140,129
18 Rusland172220,128
19 Estland1620,125
20 Canada2530,12
21 Nieuw-Zeeland2730,111
22 Kazachstan5460,111
23 Wit-Rusland1820,111
24 Verenigde Staten126140,111
25 Australie140140,1
26 Columbia317310,098
27 Luxemburg4640,087
28 Oostenrijk5840,069
29 Slovenië3020,067
30 Zuid-Afrika3020,067
31 Zweden3120,065
32 Polen6640,061
33 Oekraine4520,044
34 Portugal331110,033