De eerste kolommen spreken voor zich. De laatste kolom geeft het aantal etappes per deelnemer weer gemeten over het hele bestaan van de Giro. Groot-Brittanië levert een knappe prestatie: 78 deelnemers zijn goed voor 23 etappes en een coëfficiënt van 0,295. Dit iets hoger dan Noorwegen, dat 12 etappes gewonnen met 42 deelnemers, hetgeen een coëfficiënt van 0,286 als resultaat heeft (stand 2017).

Giro d'Italia: Ranglijst Landen naar Etappe-Coëfficiënt


NmbrLandAantal DeelnemersAantal EtappesEtappes/Deelnemers
1 Ecuador111
2 Groot-Brittanië82280,341
3 Noorwegen43120,279
4 Ierland2770,259
5 Luxemburg53120,226
6 Belgie7571610,213
7 Oezbekistan510,2
8 Mexico1630,188
9 Litouwen1830,167
10 Costa Rica610,167
11 Australie189310,164
12 Tsjechie4980,163
13 Italie881512550,142
14 Oekraine80110,138
15 Zweden6790,134
16 Zwitserland439550,125
17 Rusland185230,124
18 Columbia219270,123
19 Spanje8821080,122
20 Wit-Rusland3340,121
21 Portugal4350,116
22 Duitsland303350,116
23 Letland1920,105
24 Venezuela3030,1
25 Frankrijk692630,091
26 Verenigde Staten147120,082
27 Denemarken150120,08
28 Nederland358280,078
29 Estland1310,077
30 Slovenië6850,074
31 Polen8850,057
32 Zuid-Afrika2010,05
33 Oostenrijk6310,016